Warning: Use of undefined constant tresc - assumed 'tresc' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gospelso/www/piotrmitko.com/index.php on line 96
Żebyście o mnie nie zapomnieli | Podróże rowerowe > Blog
Gość
Mail (opcjonalnie i niepublicznie)
ile jest ? (test antyspamowy)

W życiu pomogły mi dziesiątki osób. Teraz ja chcę swoją pasją pomóc chociaż jednej. Wierzę, że się uda. Czytaj, jeśli chcesz zobaczyć, czy ta wiara wystarczy :)

2012
Islandia 2
2209 km
relacja live

Rok bez wyprawy, za to z paroma osobistymi rekordami. Najcenniejszym było przejechanie 330 km w jeden dzień, co udało mi się dzięki jechaniu za Krzyśkiem Górnym :)

2011
Projekt 300
330 km
relacja + film

Była ostatnim krajem Skandynawii, który mi pozostał do zdobycia po 2008 roku. W 2009 plany nie wypaliły. Wreszcie w 2010 dopiąłem swego, mimo że kilka miesięcy wcześniej wulkan Eyjafjallajokull napędził mi sporo strachu. Podróż jak z bajki :)

2010
Islandia
4010 km
relacja live
informacja o filmie
wpisy o Islandii
trochę zdjęć

Plany zmieniałem co tydzień, a w końcu zostałem "skazany" na Polskę. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - stara prawda. Ruszyłem więc tam, gdzie nie byłem. Samotnie, z namiotem, odwiedzając Przyjaciół i odkrywając piękno Ojczyzny.

2009
Polska
1958 km
wstęp
samotne Tour de Pologne
relacja live
zdjęcia

Wraz z Marcinem Nowakiem, żywiąc się owsem i "maryjkami" w 55 dni przejechaliśmy 9 państw i 16 wysp, okrążyliśmy Bałtyk, przeżyliśmy 23 dni za kołem podbiegunowym, dotarliśmy z Katowic do końca najdalszej drogi świata i szczęśliwie wróciliśmy.

2008
Nordkapp
6903 km
przygoda na Północy

W wakacje pracowałem na podróż'08, a urlop był krótki. Przejechałem więc tylko kawałek Pomorza. Dodatkowo, z końcem sierpnia udało mi się coś, co od dawna chciałem zrobić: Katowice-Łódź w 1 dzień.

2007
Pomorze i Łódź
280+221 km

Budapeszt marzył mi się od paru lat. Spontaniczna, wesoła, bardzo udana majówka z Grażyną, Krystianem i Danielem. 9 dni czystej przyjemności.

2007
Budapeszt/Bratysława
1053 km
przygoda węgiersko-słowacka

Razem z Piotrkiem Piszczkiem. To miała być wyprawa życia. I w zasadzie była (wtedy), choć prawie nic nie poszło tak jak miało. Trwała 24 ciężkie dni. Skończyła się źle, ale dziś wspominam tylko to, co dobre.

2006
Rzym/Watykan
2317 km
przygoda Rzymska

Chciałem odwiedzić Znajomych sprzed roku, i - wydłużając trasę - poznać nowych. W trakcie tych 16 dni osiągnąłem dystanse, z których do dziś jestem dumny :) - oscylujące wokół granicy 200 km dziennie.

2005
Polska
1574 km

Moja 1. samotna wielodniowa wyprawa. Trwała 8 dni. Ogromne osobiste przeżycie. Poznałem wielu wspaniałych ludzi i pokochałem podróże.

2004
Polska
855 km

Podróże rowerowe > piotr mitko .com

Schmittko the Cyclist

I choćbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną (Ps 23,4a)Akcja zakończona!

Razem z Fundacją, dzięki Waszym wpłatom zebraliśmy 33 700 zł na protezę nogi dla Jarka. Dziękujemy!!! Wkrótce więcej :)

Nasza akcja na Facebooku
Czekasz na nowy wpis, a jego wciąż nie ma?
Nie irytuj się - pozwól się powiadomić, gdy wreszcie coś napiszę :)
Podaj i przepisz
Wkrótce otrzymasz link aktywacyjny.
(z subskrypcji możesz w dowolnym momencie zrezygnować)

Żebyście o mnie nie zapomnieli

Dodałem opcję zapisania się na mailowe powiadomienia o nowych wpisach na moim blogu. Można to zrobić w kolumnie po prawej stronie. Piszę o tym, bo... muszę sprawdzić czy dostanę powiadomienie o tym wpisie :)


22.04.2011
Podobne wpisy: PoczątekFestiwal...[*]

tagi: z_innej_beczki

Michał
2011.04.22 18:28
Mam pytanie; Jak radziłeś sobie z monotonią jazdy mam tu na myśli podróż na Przylądek Północny , Przecież jazda tyle km zjednej strony jest przepiękna a z drugiej może być nużąca( Jak się jedzie i patrzy na powtarzające się krajobrazy. Drugie pytanie twoja strona to www czy blog bo już się gubie
schmittko
2011.04.22 20:15
Jazda na Nordkapp nie była monotonna, bo zawsze było albo pięknie, albo ciężko, albo był Marcin :)
A moja strona to moja strona, więc robię tu wszystko co mi przyjdzie do głowy :] Zależy mi na dobrej treści stałej, a blog to dodatek, żeby coś się działo od wakacji do wakacji :)
Czarek
2011.04.27 09:34
Zapomnieć! Te wszystkie przygody! I to,że wielu śledziło Twoją ostatnią podróż z zapartym tchem... i nie tylko;) - w tym i ja!!
Tylko jest jedno ale... Moim zdaniem to trochę nie w porządku wobec Twoich internetowych wiernych fanów, do których zaliczam się i ja, że pozwalasz im tyle czekać (niedługo będzie rok!) na pełną fotorelację z podróży po Islandii (nie mówiąc o filmie!). Pojawiły się jakieś skrawki kolekcji foto i zlepek przypadkowych scen z filmu (choć z tych fragmentów wnioskuję, że całość jednego jak i drugiego jest świetna!) No, ale chcemy już to zobaczyć w godnej wiernych fanów całości! Ja rozumię, pokazy na żywo to wspaniałe przeżycie, ale większości z nas na nich nie będzie-z różnych przyczyn. Pomyśl o nas... Bo jak na razie...
A tak na koniec, naprawdę wielki szacunek za odwagę, wytrwałość, pomysł i za tę stronę. No i zazdroszczę Ci, że możesz poświecić na te wyjazdy tyle czasu... a co tam...wezmę urlop bezpłatny i też pojadę :))
Pozdrawiam!
schmittko
2011.04.27 11:40
Czarku, dziękuję za komentarz :) Twoja opinia nie jest odosobniona, wyraziłeś głos wielu ;) Ja również liczyłem na to, że to się inaczej potoczy, ale się nie udało. Mam przynajmniej 4 powody, by tego filmu jeszcze nie publikować, ale nie chcę tłumaczyć jakie :) Mogę tylko zapewnić, że im dłużej to potrwa, tym lepszy film trafi do Sieci. Aktualna wersja jest dobra na pokazy na żywo, ale człowiek oglądający to na komputerze umrze z nudów. Widziałem w statystykach, że wielu Gości mojej strony wchodzi na nią codziennie, zapewne sprawdzając, czy film już jest - dlatego właśnie uruchomiłem subskrypcję, żeby nikogo nie frustrować. Jak coś się ruszy, to będzie mail :) "Pamiętaj o nas" -> pamiętam :) Czasami aż za dużo czasu poświęcam tej swojej zwykłej, hobbystycznej, nieobowiązkowej stronce. Ale lubię to, tylko że mam słabe tempo :] Pozdrawiam i dziękuję za pamięć! :)
Skomentuj


Poprzedni post
Następny post


O mnie Wyruszyłem kiedyś w podróż rowerem... Odtąd wiem, że nawet największe marzenia są w zasięgu ręki.
Trzeba tylko uwierzyć.

Piotr Mitko
piotr.mitko@gmail.com
Piotr Mitko
rozmowa - radio eM
rozmowa - radio Katowice
artykuł - Gość Niedzielny
rozmowa - portal wiara.pl

Film Islandia jest jak Kobieta

Kategorie wpisów wulkany radio zdjęcia z_innej_beczki imprezy polecam filmy islandia film prywatne relacja przygotowania polska występy nordkapp sprzęt islandia2012 ludzie wywiady przyjaciele

Najnowsze komentarze
Polecam Gospel Sound
- Katowicki Chór Gospel
Biuro Rachunkowe Korpyta
- Zaufana i sprawdzona firma :)
Natalia Tlałka
- Zdjęcia sercem robione
Studio ARTBERRY
- zawdzięczam projekt plakatu

Możesz na mnie kliknąć :) TopLista - Wyprawy Rowerowe
Jeśli nie jest zaznaczone inaczej - tekst, zdjęcia, HTML © Piotr Mitko, piotrmitko.com, szmitt.com
Powielanie treści bez zgody autora jest łamaniem prawa

Zgodnie z dyrektywą UE informuję, że moja strona serwuje nieszkodliwe ciasteczka, aby przyjemniej Ci się ją czytało :)