Warning: Use of undefined constant tresc - assumed 'tresc' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gospelso/www/piotrmitko.com/index.php on line 96
II Wrocławskie Spotkania Podróżników Rowerowych | Podróże rowerowe > Blog
Gość
Mail (opcjonalnie i niepublicznie)
ile jest ? (test antyspamowy)

W życiu pomogły mi dziesiątki osób. Teraz ja chcę swoją pasją pomóc chociaż jednej. Wierzę, że się uda. Czytaj, jeśli chcesz zobaczyć, czy ta wiara wystarczy :)

2012
Islandia 2
2209 km
relacja live

Rok bez wyprawy, za to z paroma osobistymi rekordami. Najcenniejszym było przejechanie 330 km w jeden dzień, co udało mi się dzięki jechaniu za Krzyśkiem Górnym :)

2011
Projekt 300
330 km
relacja + film

Była ostatnim krajem Skandynawii, który mi pozostał do zdobycia po 2008 roku. W 2009 plany nie wypaliły. Wreszcie w 2010 dopiąłem swego, mimo że kilka miesięcy wcześniej wulkan Eyjafjallajokull napędził mi sporo strachu. Podróż jak z bajki :)

2010
Islandia
4010 km
relacja live
informacja o filmie
wpisy o Islandii
trochę zdjęć

Plany zmieniałem co tydzień, a w końcu zostałem "skazany" na Polskę. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - stara prawda. Ruszyłem więc tam, gdzie nie byłem. Samotnie, z namiotem, odwiedzając Przyjaciół i odkrywając piękno Ojczyzny.

2009
Polska
1958 km
wstęp
samotne Tour de Pologne
relacja live
zdjęcia

Wraz z Marcinem Nowakiem, żywiąc się owsem i "maryjkami" w 55 dni przejechaliśmy 9 państw i 16 wysp, okrążyliśmy Bałtyk, przeżyliśmy 23 dni za kołem podbiegunowym, dotarliśmy z Katowic do końca najdalszej drogi świata i szczęśliwie wróciliśmy.

2008
Nordkapp
6903 km
przygoda na Północy

W wakacje pracowałem na podróż'08, a urlop był krótki. Przejechałem więc tylko kawałek Pomorza. Dodatkowo, z końcem sierpnia udało mi się coś, co od dawna chciałem zrobić: Katowice-Łódź w 1 dzień.

2007
Pomorze i Łódź
280+221 km

Budapeszt marzył mi się od paru lat. Spontaniczna, wesoła, bardzo udana majówka z Grażyną, Krystianem i Danielem. 9 dni czystej przyjemności.

2007
Budapeszt/Bratysława
1053 km
przygoda węgiersko-słowacka

Razem z Piotrkiem Piszczkiem. To miała być wyprawa życia. I w zasadzie była (wtedy), choć prawie nic nie poszło tak jak miało. Trwała 24 ciężkie dni. Skończyła się źle, ale dziś wspominam tylko to, co dobre.

2006
Rzym/Watykan
2317 km
przygoda Rzymska

Chciałem odwiedzić Znajomych sprzed roku, i - wydłużając trasę - poznać nowych. W trakcie tych 16 dni osiągnąłem dystanse, z których do dziś jestem dumny :) - oscylujące wokół granicy 200 km dziennie.

2005
Polska
1574 km

Moja 1. samotna wielodniowa wyprawa. Trwała 8 dni. Ogromne osobiste przeżycie. Poznałem wielu wspaniałych ludzi i pokochałem podróże.

2004
Polska
855 km

Podróże rowerowe > piotr mitko .com

Schmittko the Cyclist

I choćbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną (Ps 23,4a)Akcja zakończona!

Razem z Fundacją, dzięki Waszym wpłatom zebraliśmy 33 700 zł na protezę nogi dla Jarka. Dziękujemy!!! Wkrótce więcej :)

Nasza akcja na Facebooku
Czekasz na nowy wpis, a jego wciąż nie ma?
Nie irytuj się - pozwól się powiadomić, gdy wreszcie coś napiszę :)
Podaj i przepisz
Wkrótce otrzymasz link aktywacyjny.
(z subskrypcji możesz w dowolnym momencie zrezygnować)

II Wrocławskie Spotkania Podróżników Rowerowych

11.12 miałem zaszczyt i przyjemność brać udział w 2WSPR jako jeden z prelegentów. Wyróżnienie to dla mnie duże - powiem więcej - największe, jak dotąd :) Znalazłem się w programie tylko dlatego, że Antoni Bednarz (wielkie dzięki!), organizator imprezy, trafił na zwiastun mojego filmu i na jego podstawie uznał, że film będzie wart pokazania. Nieskromnie powiem, że sądząc po odbiorze, nie powinien się czuć zawiedziony :) Nabrałem odwagi, by uderzać z moim filmem ("Islandia jest jak Kobieta") jeszcze wyżej i niewątpliwie będę próbował, bo czemu nie :)

Niestety na imprezie zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych. Za rok odbędzie się w większej sali (Kongresowej?:). Nie widziałem prelekcji o Australii, ale wszystkie, o których mogę coś powiedzieć, trzymały dobry poziom. Najbardziej podobał mi się film Ryszarda Teisseyre i Ryszarda Grześkowiaka "Pigułka Azji". Lubię ten rodzaj poczucia humoru, a poza tym lubię filmy :] Ogólnie impreza świetna i oby tak dalej. Dziękuję wszystkim wrocławskim widzom mojego filmu za fantastyczny odbiór, pytania, rozmowy... Szkoda, że nie miałem więcej czasu.

Jeżeli macie propozycję miejsca, w którym mógłbym znów pokazać film... piszcie :)


19.12.2010
Podobne wpisy: Dreams come true :)Halny w Poznaniu i na Murckach też wietrznie :)Kolosy P.S.

tagi: występy, imprezy

Michał
2010.12.19 17:44
Trafił całkiem przypadkiem :D
schmittko
2010.12.19 17:46
dzięki Michale :)
toosh
2010.12.19 18:00
film można pokazać na vimeo.com ;]
Michał
2010.12.19 18:30
Nie nie nie, twoja zasługa:) Dobrze wiem, że wszyscy byli zachwyceni:) Ale ja niestety nie mogłem jeszcze zobaczyć:/
Ewa
2010.12.24 05:07
Widze, ze bede musiala kupic bilet i podozyc za Toba, by to kiedys i gdzies zobaczyc.Wyplywasz na szerokie wody!Kiedy byles na Islandi towarzyszylam Ci codziennie i marzylam, ze kiedys zobacze choc troszke...Pozdrawiam i dalej towarzysze- Ewa
Ryszard
2011.01.27 20:04
Jest mi bardzo miło,że doceniłeś mój film pokazany na spotkaniach podróżników we Wrocławiu. Twój był jeszcze znakomitszy i jak by były nagrody, I miejsce pewne. Pilnie czytam twoją stronę, a jest tego duuuużo. ja nie mogę pochwalić się blogiem, ale przygotowuję książkę o wyprawach(doskonale powiedziałeś w radiu co to turysta a co podróżnik)więc możesz wpisać "diabelska podróż" a wyjdą wszystkie moje publikacje w necie. podziwiam i pozdrawiam. Ryszard
schmittko
2011.02.04 17:04
Bardzo się cieszę, panie Ryszardzie, że pan tu trafił :) Dziękuję za miłe słowa. Diabelską Podróż mam właśnie otwartą i zabieram się do czytania :) Serdecznie pozdrawiam!
Skomentuj


Poprzedni post
Następny post


O mnie Wyruszyłem kiedyś w podróż rowerem... Odtąd wiem, że nawet największe marzenia są w zasięgu ręki.
Trzeba tylko uwierzyć.

Piotr Mitko
piotr.mitko@gmail.com
Piotr Mitko
rozmowa - radio eM
rozmowa - radio Katowice
artykuł - Gość Niedzielny
rozmowa - portal wiara.pl

Film Islandia jest jak Kobieta

Kategorie wpisów zdjęcia z_innej_beczki prywatne polecam przyjaciele wywiady sprzęt islandia2012 filmy nordkapp radio ludzie islandia relacja występy film imprezy przygotowania wulkany polska

Najnowsze komentarze
Polecam Gospel Sound
- Katowicki Chór Gospel
Biuro Rachunkowe Korpyta
- Zaufana i sprawdzona firma :)
Natalia Tlałka
- Zdjęcia sercem robione
Studio ARTBERRY
- zawdzięczam projekt plakatu

Możesz na mnie kliknąć :) TopLista - Wyprawy Rowerowe
Jeśli nie jest zaznaczone inaczej - tekst, zdjęcia, HTML © Piotr Mitko, piotrmitko.com, szmitt.com
Powielanie treści bez zgody autora jest łamaniem prawa

Zgodnie z dyrektywą UE informuję, że moja strona serwuje nieszkodliwe ciasteczka, aby przyjemniej Ci się ją czytało :)