Warning: Use of undefined constant tresc - assumed 'tresc' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gospelso/www/piotrmitko.com/index.php on line 96
120 twarzy i 1 morda* | Podróże rowerowe > Blog
Gość
Mail (opcjonalnie i niepublicznie)
ile jest ? (test antyspamowy)

W życiu pomogły mi dziesiątki osób. Teraz ja chcę swoją pasją pomóc chociaż jednej. Wierzę, że się uda. Czytaj, jeśli chcesz zobaczyć, czy ta wiara wystarczy :)

2012
Islandia 2
2209 km
relacja live

Rok bez wyprawy, za to z paroma osobistymi rekordami. Najcenniejszym było przejechanie 330 km w jeden dzień, co udało mi się dzięki jechaniu za Krzyśkiem Górnym :)

2011
Projekt 300
330 km
relacja + film

Była ostatnim krajem Skandynawii, który mi pozostał do zdobycia po 2008 roku. W 2009 plany nie wypaliły. Wreszcie w 2010 dopiąłem swego, mimo że kilka miesięcy wcześniej wulkan Eyjafjallajokull napędził mi sporo strachu. Podróż jak z bajki :)

2010
Islandia
4010 km
relacja live
informacja o filmie
wpisy o Islandii
trochę zdjęć

Plany zmieniałem co tydzień, a w końcu zostałem "skazany" na Polskę. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - stara prawda. Ruszyłem więc tam, gdzie nie byłem. Samotnie, z namiotem, odwiedzając Przyjaciół i odkrywając piękno Ojczyzny.

2009
Polska
1958 km
wstęp
samotne Tour de Pologne
relacja live
zdjęcia

Wraz z Marcinem Nowakiem, żywiąc się owsem i "maryjkami" w 55 dni przejechaliśmy 9 państw i 16 wysp, okrążyliśmy Bałtyk, przeżyliśmy 23 dni za kołem podbiegunowym, dotarliśmy z Katowic do końca najdalszej drogi świata i szczęśliwie wróciliśmy.

2008
Nordkapp
6903 km
przygoda na Północy

W wakacje pracowałem na podróż'08, a urlop był krótki. Przejechałem więc tylko kawałek Pomorza. Dodatkowo, z końcem sierpnia udało mi się coś, co od dawna chciałem zrobić: Katowice-Łódź w 1 dzień.

2007
Pomorze i Łódź
280+221 km

Budapeszt marzył mi się od paru lat. Spontaniczna, wesoła, bardzo udana majówka z Grażyną, Krystianem i Danielem. 9 dni czystej przyjemności.

2007
Budapeszt/Bratysława
1053 km
przygoda węgiersko-słowacka

Razem z Piotrkiem Piszczkiem. To miała być wyprawa życia. I w zasadzie była (wtedy), choć prawie nic nie poszło tak jak miało. Trwała 24 ciężkie dni. Skończyła się źle, ale dziś wspominam tylko to, co dobre.

2006
Rzym/Watykan
2317 km
przygoda Rzymska

Chciałem odwiedzić Znajomych sprzed roku, i - wydłużając trasę - poznać nowych. W trakcie tych 16 dni osiągnąłem dystanse, z których do dziś jestem dumny :) - oscylujące wokół granicy 200 km dziennie.

2005
Polska
1574 km

Moja 1. samotna wielodniowa wyprawa. Trwała 8 dni. Ogromne osobiste przeżycie. Poznałem wielu wspaniałych ludzi i pokochałem podróże.

2004
Polska
855 km

Podróże rowerowe > piotr mitko .com

Schmittko the Cyclist

I choćbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną (Ps 23,4a)Akcja zakończona!

Razem z Fundacją, dzięki Waszym wpłatom zebraliśmy 33 700 zł na protezę nogi dla Jarka. Dziękujemy!!! Wkrótce więcej :)

Nasza akcja na Facebooku
Czekasz na nowy wpis, a jego wciąż nie ma?
Nie irytuj się - pozwól się powiadomić, gdy wreszcie coś napiszę :)
Podaj i przepisz
Wkrótce otrzymasz link aktywacyjny.
(z subskrypcji możesz w dowolnym momencie zrezygnować)

120 twarzy i 1 morda*

W czasie cięższych dni podróży często dodawałem sobie otuchy i mobilizowałem się właśnie myślą o urządzeniu takiego pokazu, jak wczorajszy... Marzenie się spełniło.

Dla wczorajszego dnia warto było planować, jechać, filmować, montować i zrobić wszystko, by ta premiera doszła do skutku :) Pomimo niewyobrażalnego stresu jaki mi to przysporzyło, szczególnie dwa dni przed pokazem, w czasie których projekt za nic w świecie nie chciał się - najpierw - w ogóle zacząć renderować, następnie - zrenderować w całości - i na końcu - bez błędów. Wybaczcie mi więc wszystkie niedociągnięcia, szczególnie to, że nie powiedziałem paru rzeczy, jakie powinienem powiedzieć - nie wiedziałem nawet jak się nazywam.

Rozluźnił mnie dopiero komentarz Michała na początku filmu, że pierwsze minuty przypominają "Dzień świra" :D hehe. No a po filmie też było parę komentarzy, jakich bym się naprawdę nie spodziewał :) To był dla mnie wyjątkowy dzień.

Dziękuję tym, którzy pomogli przygotować ten pokaz - szczególnie ks. Markowi Spyrze - za organizację, reklamę i "konferansjerkę" :), ks. Markowi Gancarczykowi, który udostępnił salę Gościa Niedzielnego; Marcinowi i Łukaszowi, którzy pomogli mi ze sprzętem, oraz Jagódce, która zaprojektowała plakat.

Dziekuję wszystkim, którzy byli! Za obecność, cierpliwość, śmiech, pytania, wszystkie rozmowy, opinie, cenne uwagi. Najczęściej mówiliście o tym, że było za głośno - biję się w pierś, bo z przodu tego się nie dało odczuć. Podobno ktoś krzyczał, ale taki sygnał do mnie wtedy nie dotarł.

Jak narazie zgadzam się ze wszystkimi uwagami, które do mnie spłynęły - postaram się ten film jeszcze poprawić zgodnie z nimi, bo wczoraj po raz pierwszy oglądałem go od początku do końca, i też mnie parę momentów raziło :] Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim ten film się tak podobał, jak tym, którzy czekali godzinę, by powiedzieć co o nim sądzą. Będę wdzięczny za jakąś konstruktywną krytykę - najlepiej na maila, żeby tu w komentarzach nie zdradzać treści czy koncepcji filmu :)

Ktoś zostawił na sali czapkę i rękawiczki - są u portiera :)

O tym, że niektórzy z Was byli na sali, dowiedziałem się dopiero z późniejszych SMSów czy innych wiadomości. Tyłu sali kompletnie już nie ogarniałem. A kilka dawno nie widzianych twarzy naprawdę mnie wzruszyło. Żałuję, że nie dało sie z Wami wszystkimi zamienić słowa.

Jeżeli zrobiliście jakieś zdjęcia, będę wdzięczny za podesłanie mi na maila: schmiciu[małpa]gmail.com (uprzedzam, że chciałbym jakieś opublikować :)

Nie wiem ile zrobię takich pokazów, ale na pewno będzie jeszcze drugi tego typu. Chciałbym, aby on się odbył za ok. 2-3 tygodnie. Jak będę wiedział to dam znać. Kocham Was! ;)

* - w pokazie uczestniczyła też suczka, Orinka :)

07.11.2010
Podobne wpisy: PowspominaliśmyWeekend MaltańskiPoznań i Mikołów

tagi: występy

Atom
2010.11.08 15:41
Piotr, marzenie trzeba realizować puki się żyje.
Film naprawdę SUPER!
Cieszę się, że z tą moją prądnica miałem jakiś swój drobny udział w Twojej podróży :D , no i ten wynalazek zdziałał! Co mnie niezmiernie cieszy!
przed wyjazdem nie powiedziałem Ci o jednej rzeczy - mianowicie o oporach "biernych" tego urządzeni, istniejących nawet w czasie gdy nie ładowałeś nim akumulatorka. Tym więcej szacun dla Twojej siły fizycznej i kondycji!
zrobiłem kilka zdjęć - wyślę.
Pozdrawiam!!!
Gość
2010.11.08 17:41
film perfekcyjnie zrobiony. Warto było przyjechać. Szczere gratulacje :)
szaddus
2010.11.08 21:56
Byłem jedną z tych twarzy z tyłu :)! film bardzo mi się podobał, uzmysłowił mi ( i wiem, że nie tylko mi ) jak Islandia jest dzika i ciekawa! Zdziwiło mnie, że nie masz planów na następną wyprawe ale przez to robi się ciekawiej i tylko czekam aż napiszesz co zrowerujesz tym razem :)
Chciałbym również pochwalić projekt plakatu, który po obejrzeniu filmu moim zdaniem zgrywa się z nim idealnie.
A tytuł... chyba Cie zrozumiałem :D
Pozdrowienia z Rybnika :)
koszulka
2010.11.09 20:09
A ja nie widziałam i jest mi przykro.
Kabi
2010.11.09 22:49
koszulka żałuj :P
Michał
2010.11.09 23:45
To koszulka musisz wpaść do Katowic :)
koszulka
2010.11.11 20:31
Żałuje! a w katowicach bywam za często, niestety w terminach nieodpowiednich :(
cybik
2010.11.12 02:13
Piotrze, gratulacje.
Czekam(y) na pokaz w Poznaniu.
Szczegóły w mailu.
pozdrawiam
schmittko
2010.11.23 15:04
Bardzo Wam dziekuję :) Koszulko, jak będziesz śledzić terminy, to pewnie trafi się wreszcie jakieś dobry. Cybik, dziękuję za maila! Odpiszę :)
koszulka
2010.11.24 09:58
i będę :D :P
Skomentuj


Poprzedni post
Następny post


O mnie Wyruszyłem kiedyś w podróż rowerem... Odtąd wiem, że nawet największe marzenia są w zasięgu ręki.
Trzeba tylko uwierzyć.

Piotr Mitko
piotr.mitko@gmail.com
Piotr Mitko
rozmowa - radio eM
rozmowa - radio Katowice
artykuł - Gość Niedzielny
rozmowa - portal wiara.pl

Film Islandia jest jak Kobieta

Kategorie wpisów przygotowania islandia islandia2012 filmy z_innej_beczki wulkany sprzęt występy polecam ludzie zdjęcia przyjaciele film polska relacja radio prywatne wywiady imprezy nordkapp

Najnowsze komentarze
Polecam Gospel Sound
- Katowicki Chór Gospel
Biuro Rachunkowe Korpyta
- Zaufana i sprawdzona firma :)
Natalia Tlałka
- Zdjęcia sercem robione
Studio ARTBERRY
- zawdzięczam projekt plakatu

Możesz na mnie kliknąć :) TopLista - Wyprawy Rowerowe
Jeśli nie jest zaznaczone inaczej - tekst, zdjęcia, HTML © Piotr Mitko, piotrmitko.com, szmitt.com
Powielanie treści bez zgody autora jest łamaniem prawa

Zgodnie z dyrektywą UE informuję, że moja strona serwuje nieszkodliwe ciasteczka, aby przyjemniej Ci się ją czytało :)